Avaza ’da Golf Kulübü İnşa Edilecek

Ekim 17, 2017 - 12:52 PM

Bugün Aşkabat’ta golf sahasını açılışını gerçekleştiren Türkmen Lideri, Sanayiciler ve Girişimciler Birliği Başkanı Aleksnadr Dadayev’e Hazar Denizi kıyısındaki Azava turizm bölgesinde golf kulübünün inşa edilmesi talimatı verdi.

Daha fazla oku

Avaza sınır karakolu açıldı

Ekim 13, 2017 - 3:42 PM

Türkmenistan Devlet Başkanı, Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Balkan vilayetine gerçekleştirdiği çalışma ziyareti çerçevesinde Avaza sınır karakolunun açılışına katıldı.

Daha fazla oku

Halk Maslahatı Yeniden Oluşturulacak

Ekim 9, 2017 - 3:10 PM

Türkmenistan Devlet Başkanı, Yaşlılar Konseyi toplantısında bu konseyin hukuk yapısının değiştirilmesi yönünde teklifte bulundu. Türkmen Lider, Türkmenistan Meclisi’nin oturumuyla Yaşlılar Konseyi’nin Halk Maslahatı olarak değiştirilmesinin daha anlamlı olacağını belirtti. Devlet Başkanı, halkın her

Daha fazla oku

Bakanlar Kurulu Toplandı: Ocak-Eylül ayları değerlendirildi

Ekim 6, 2017 - 8:21 PM

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov başkanlığında Bakanlar Kurulu’nun genişletilmiş toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, 2017 yılının Ocak-Eylül ayları için ekonomik durum gözden geçirildi, atamalar gerçekleştirildi ve bazı hedefler belirlendi.

Daha fazla oku

Bakanlar Kurulu Toplandı

Eylül 30, 2017 - 7:21 PM

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov başkanlığında Bakanlar Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Ülkenin iç ve dış gündeminin önemli konu başlıklarının ele alındığı toplantıda, 2 Ekim tarihinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkmenistan’ı ziyaret edeceği açıklandı

Daha fazla oku

Alabay veda etti

Eylül 28, 2017 - 3:42 PM

Asya oyunları kapanış töreninde açılış konuşmalarından sonra stadın dev arenasında büyük bir görsel şölen başladı. İlk başta Türkmenistan kültürü, medeniyeti ve günümüz dönemindeki tarım, turizm ve spor alanındaki başarıları lazer ışıkları ile süslendi.

Daha fazla oku

“Atavatan Türkmenistan” Asya Oyunlarını Takip ediyor

Eylül 18, 2017 - 10:49 PM

Asya oyunları büyük heyecanla devam ediyor. Atavatan Türkmenistan’daki günlük haberleri Türkçe olarak dünyaya duyuran Atavatan Türkmenistan uluslararası dergisinin ekibi Sizin için Asya oyunlarını da takip ediyor. 16 Eylül 2017 tarihinde Türkmenistan’ın Başkenti Aşkabat’ta start alan Asya oyunları, dün

Daha fazla oku

Rusya Federasyon Konseyi Başkanı - "Aşkabat'ın Onursal Vatandaşı" oldu

Eylül 18, 2017 - 10:16 PM

Rusya Federasyonu’nu temsilen Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları için Aşkabat’a gelen Rusya Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko, Aşkabat’ın Onursal Vatandaşı unvanına sahip oldu. Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Rus üst düzey devlet yetkilisine bu unvanını takdim etti.

Daha fazla oku

Aşkabat 2017 saat 20 :17 de başladı

Eylül 18, 2017 - 7:44 PM

Tören 2017 yılına has olarak yerel saat ile 20:17’da başladı. Açılış konuşmasını Türkmenistan Devlet Başkanı gerçekleştirdi. Türkmen Lider, 2010 yılında Kuveyt devletinde Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’nın ev sahipliğinin Türkmenistan’a verildiğini ve bugün de onun açılışını gerçekleştirdiklerini

Daha fazla oku

Türkmenistan BM Genel Kurulu’na hazırlanıyor

Eylül 9, 2017 - 8:01 PM

Türkmenistan hükümeti, bu sene gerçekleştirilecek Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 72.oturumuna hazırlanıyor. Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Raşid Meredov bu konuda bilgilendirdi. Bakan, Türkmenistan’ın BM Genel Kurulu’nda ileri süreceği inisiyatifleri ve öneriler konusunda rapor sundu. Türkmenistan’ın dünya barışının, güvenliğinin ve istikrarının sağlanması

Daha fazla oku

Türkmen Lider Sporcularla görüştü

Eylül 7, 2017 - 9:36 PM

10 gün sonra Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta başlayacak Kapalı Salon ve Savaş Sanatı Oyunlarının hazırlıkları tammalandı. Ülke 7 yıl önce düzenlenme hakkı aldığı Asya Oyunları için hazır durumda. Aşkabat 2017 Oyunları’na 10 gün kalması dolayısıyla Asya Oyunlarınış meşalesi yakıldı. Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Türkmenistanlı sporcular ile görüştü.

Daha fazla oku

Türkmenistan yine Guinness Rekorlar Kitabında

Ağustos 24, 2017 - 10:55 PM

Çeşitli mimari yapılarıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başaran Türkmenistan, bu defa ev sahipliğinde 17 Eylül’de başlayacak Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’nın gerçekleştirileceği Olimpiyat Kompleksi’ndeki bazı yapıları ile Rekorlar Kitabı’nın önemli sayfalarında yerini almayı başardı.

Daha fazla oku

Türkmen hacı adayları kutsal topraklara gitti

Ağustos 18, 2017 - 8:41 PM

Türkmenistan Devlet Başkanı’nın imzaladığı Kararname kapsamında Türkmenistanlı hacı adayları hac ibadetini yerine getirmek için kutsal topraklara gitti. Türkmen hacı adaylarının, Türkmenhavayolları sivil havacılık şirketinin uçakları ile gidiş gelişi sağlanacak.

Daha fazla oku

Kavun Sergisi Büyük İlgi Gördü

Ağustos 15, 2017 - 5:45 PM

Türkmenistan’da her sene Ağustos ayının ikinci Pazar günü kutlanan Kavun Bayramı bu yıl ülkede yapılacak Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’na 30 gün kalması nedeniyle daha kapsamlı olarak kutlanması sebebiyle 17 Ağustos tarihine geçirildi. Ancak ülkede bu bayram dolayısıyla etkinlikler başladı.

Daha fazla oku

Türkmen Lider: Türkmenistan ile Azerbaycan enerji sektöründe lider

Ağustos 11, 2017 - 11:25 PM

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in davetlisi olarak 8-9 Ağustos tarihlerinde bu ülkeye resmi ziyaret gerçekleştirdi. Her iki ülke Liderinin 2008 yılında karşılıklı gerçekleştirdiği resmi ziyaretten sonra yapılan bu ziyaret Hazar Denizi’nin kıyısındaki iki ülke münasebetlerinin stratejik boyuta çıkarılmasına imkan sağladı.

Daha fazla oku

Türkmen Lideri Bakü Yolcusu

Ağustos 4, 2017 - 8:40 PM

Türkmenistan Devlet Başkanı 8-9 Ağustos 2017 tarihinde Azerbaycan’a bir ziyaret gerçekleştirilecek. Bununla bilgi, bugün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu ve Devlet Güvenlik Kurulu ortak toplantısında bilgi verildi. Türkmenistan ve Azerbaycan

Daha fazla oku

Türkmen Lider, ordunun hazırlık durumunu inceledi

Ağustos 3, 2017 - 1:17 PM

Türkmenistan Devlet Başkanı ve Başkomutan Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Milli güvenlik Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Ardından ordunun savaş hazırlık durumunu denetleyerek, Türgen-2017 askeri tatbikatı izledi ve çeşitli silahlar ile nişana ateş ederek, ustalığını gösterdi.

Daha fazla oku

Türkmenistan Devlet Başkanı, toplu bisiklet turuna katıldı

Temmuz 31, 2017 - 10:55 PM

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Aşkabat’ta 17-27 Eylül tarihlerinde yapılacak Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’na 50 gün kalması dolayısıyla düzenlenen toplu bisiklet turuna katıldı. Ülke genelinde yapılan bisiklet turuna binlerce Türkmen vatandaşı katıldı.

Daha fazla oku